Najczęściej zadawane pytania.

Nie znalazłeś odpowiedzi ?
Napisz do nas: info@medicart.pl 
Lub zadzwoń: +48 664 108 542


Co to jest mikropigmentacja skóry skalpu głowy.

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg polegający na stworzeniu efektu zgolonej głowy u osoby o gęstych włosach. Polega on na wprowadzeniu pod skórę głowy pigmentu symulującego łodygę włosa.


Czy da się cofnąć efekt zabiegu mikropigmentacji?

Tak - istnieją metody usuwania ze skóry barwnika służącego do mikropigmentacji. Podobnie jak tatuażu, mikropigmentacji można pozbyć się przy pomocy specjalnego do tego celu stwożonego lasera np. Cynoshure q-switched laser.
Inną skuteczną metodą jest zabieg z użyciem preparatu Rejuvi.


Dlaczego wybrać zabieg w Klinice Medicart?

Dla nas zabiegi mikropigmentacji są prawdziwą sztuką. Samo projektowanie linii włosów należy skomponować z fizjonomią twarzy, a nawet temperamentem pacjenta. Zabiegi wykonuje osobiście Mariusz Zagajewski lekarz specjalizujący się w Medycynie Estetycznej i Chirurgii Plastycznej, który gwarantuje profesjonalne podejście zarówno od strony nie tylko estetycznej ale i medycznej.


Jakiego rodzaju pigmenty stosowane są do zabiegów?

Na rynku funkcjonuje wiele firm produkujących gotowe barwniki. Ze względy na brak uregulowania prawnego w branży firmy te nie podają na etykietach składu swoich produktów. Dlatego, aby zabieg był w pełni bezpieczny stosujemy własne mieszanki sprawdzonych w badaniach naukowych pigmentów. Są to głównie tlenki metali dobrane tak, by nie powodowały efektów ubocznych, z którymi często mamy do czynienia gdy zgłaszają się do nas pacjenci po mikropigmentacji przeprowadzonej przez niedoświadczony personel. Są to min: zmiana koloru np. na niebieski, zielony lub czerwony, migracja barwnika, bliznowacenie, reakcje alergiczne.


Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

W pierwszej kolejności planowany jest zakres zabiegu oraz kształt przedniej lini owłosienia (w razie takiej potrzeby). Następnie mieszane są pigmenty w celu optymalnego dopasowania z kolorem owłosienia pacjenta. Pacjent w tym czasie jest golony oraz nakładany ma środek znieczulenia miejscowego.
Po około pół godziny następuje dezynfekcja okolicy której dotyczyć ma zabieg po czym bezpośrednio przystępujemy do mikropigmentacji.

Jakim sprzętem przeprowadzany jest zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest urządzeniem niemieckiej produkcji Meium-Tech Berlin. Posiada ono certyfikat CE niezbędny dla tego typu urządzeń w Unii Europejskiej.
Przy okazji warto przestrzec przed często stosowanymi w branży tanimi maszynkami sprowadzanymi z Chin, które nie zapewniają precyzji tak wymaganej w tego typu zabiegach i nie zapewniają odpowiedniego bezpieczeństwa.